Informace o setkání exportní agentury Španělsko-Business se španělskou asociací AFAREM v Murcii

Exportní agentura Španělsko-Business v dubnu 2021 navštíví Asociaci výrobců kameniva AFAREM, která se nachází ve španělském regionu Murcia. Cílem návštěvy je představit členským společnostem investiční projekt, který je zaměřený na strojní zařízení používané v kamenolomech a zároveň prezentovat obchodní nabídku českých společností.

Asociaci výrobců kameniva AFAREM založila v roce 1997 skupina podnikatelů, kteří se rozhodli hájit zájmy společností aktivních v těžebním průmyslu se zaměřením na kamenivo a minerály. V současné době asociace sdružuje kolem 30 členských společností.

Investiční projekt do strojního zařízení pro kamenolomy v regionu Murcia, který agentura Španělsko-Business představí, počítá s minimálními náklady 20 000 eur. Projekt je zaměřený především na členské společnosti a kamenolomy patřící do asociace AFAREM, které potřebují obnovit svá zařízení a hledají externí financování poskytnuté od nového partnera.

Těžba kameniva a provoz kamenolomů úzce souvisí se stavebním průmyslem, který bude španělská vláda silně podporovat. Premiér Pedro Sánchez oznámil, že v nadcházejících třech letech podpoří udržitelné bydlení a rozvoj infrastruktury částkou 150 miliard eur. Obnova ekonomiky také počítá s částkou 72 miliard eur, které země bude čerpat z evropských fondů.

Španělsko-Business je exportní agentura, která podporuje vývoz českých produktů do Španělska a Latinské Ameriky. Španělsko-Business je členem Hispánsko-české obchodní komory, která má sídlo v Madridu a spolupracuje s českou agenturou na podporu obchodu CzechTrade.

Španělsko-Business je projekt, který vznikl v rámci platformy pro rozvoj obchodu Smart-Spanish. https://www.smart-spanish.cz

 

 

Zdroje: AFAREM [online]. [cit. 2021-03-30]. Dostupné z: www.afarem.es

Editorial Prensa Técnica [online]. [cit. 2021-03-30]. Dostupné z: https://www.editorialprensatecnica.net/revista/aridos-materiales/noticias/el-presidente-sanchez-presenta-los-presupuestos-con-lamayor-inversion-publica-de-la-historia-y-un-aumento-del-100-en-infraestructuras

Leave A Comment